Siyah Noktalar İçin ne Yapılabilir

Siyah Noktalar İçin ne Yapılabilir 

Siyah Noktalara Çözüm
Bir takım kadınların ciltlerindeki siyah nokta lekeleri kozmetik mamül kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri: elma sirkesi. Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonrasında ateşi kısarak başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Bu biçimde yüzünüze 15-20 dakika buhar verin. 
 
Haftada 2 defa uygulamak gerek
 
Daha sonrasında yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz. Düzenli biçimde yapılan işlem neticesinde siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını görebileceksiniz.
 

Siyah Nokta Nasıl Temizlenir

 
1- birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üstüne beş bardak su eklenerek kaynatılıp bir akşam dinlendirdikten sonrasında siyah noktaların üstüne sürülür.
 
2- birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri miktarda su eklenerek kaynatılır. Soğuduktan sonrasında siyah noktaların üstüne sürülür.
 
3- bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve 2 damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına çok miktarda sürülür.
 

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir