Saç Güzelliği ve Saç Bakımı

Saç Güzelliği ve Saç Bakımı için Neler Yapılır 

Kadınların saçları onların ruhlarını, kişiliklerini yansıtan en belirgin araçtır. Saç güzelliği ve saç bakımı her kadın için önemli bir detay. Zaman zaman saç modelleri üzerinde değişiklikler yaparak kendilerini iyi hissetmeye ve daha da güzelleşmeye çalışılır. Peki madem bu kadar önemli olan bu saçlara nasıl bakım uygulanacak.
 
Saç güzelliği ve saç bakımı
 
 

Kuru Saç Bakımı

 
Kuru saçların en büyük ihtiyacı nemdir. Bunun en basit yöntemi de saç cinsine göre saç kremi kullanmaktan geçer. Saç kreminizi diplerine çok fazla yaymadan her tarafına elinizle sürün. Yaklaşık olarak beş dakika bekledikten sonra iyice durulama yapın.
 
>> Saç maskenizden sonuç almak için saçınızda en az beş dakika beklemesi gerekiyor.
 
>> Kullanılan kimyasal maddeleri ve saç kurutma makineleri ile kurutmayı mümkün olduğunca az kullanın. Saçınıza yaptıracağınız gölge ve renk değişimlerini uygun şekilde yapılırsa saç güzelliği artar. Burada şu uyarıyı yapmak gerek. Tercih edilen ürünlerin içindeki peroksit oranlarının az
olmasına dikkat edin.
 
>> Eğer saçınız boyalı ise boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş ürünleri kullanın. Bu tür ürünler alkol oranından yaz ya azdır ya da hiç yoktur. Saçın pH dengesini korumak birinci görevleridir. Bu sayede de
saçınızın gereğinden fazla kurumasının önüne geçersiniz.
 

İnce ve Cansız Saç Bakımı

 
Saç serumları tercih edebilirisiniz. Parmak uçlarınız yardımı ile yıpranmış olan saç bölgelerine uygulayın.
 
>> Eğer saçınızın hacminde azalma varsa bunun sebebi gereğinden fazla kullanılan saç kremi olabilir. Ya daha az yoğun bir ürüne geçiş yapın ya da birkaç gün saç kremi kullanmayın.
 
>>    Saçlarınıza hacim kazandırmak isterseniz saç diplerinize bir miktar köpük sıkarak saç kurutma makinesi ile az bir şekilde kurutun.
 

Yağlı Saç Bakımı

 
Saçlarınızın yağlanmasının birkaç sebebi olabilir. Ya saç derinizden kaynaklı yağlanma olabilir ya da düzensiz şampuan kullanımı sonucu da olabilir. Bunun için saçınıza her gün arındırıcı özellikte şampuan ile yıkayın. Yağlı saç bakımı için özellikle krem içermeyen ya da az yoğunluktaki kremli şampuanları tercih edin.
 
 
 

Dalgalı Saç Bakımı

 
Saçlar arasında en çok bulunan saç cinsi dalgalı saçlardır. BU oran dünyada % 70 lere kadar ulaşır. Dalgalı saçların en belirgin
özelliği kuru olmasıdır. Bundan dolayı dalgalı saç bakımında nemlendirici özeliği olan şampuanlara ve saç kremlerine ihtiyaç vardır.
 

Saç Bakımı İpuçları

 
>> Saçınızı asala ihmal etmeyin. Saç sağlığını yitirecek zamana kadar bakımsız bırakmayın. Özellikle boyalı saçlar güneşten
uzak durmalılar.
 
>> Saç tipinize göre imal edilmiş ürünler kullanın.
 
>> Saçları sert havlu ile kurulamak dalgalı olan saçınızı kıvırcıklaştırabilir.
 
Kalın ve Sert Saç Bakımı
 
Aslına bakarsanız bakımı en kolay saç tipidir. Ancak sürekli olarak bakım yapmak gerekir. Çok kısa kesmeyin. Kısa kesildiği zaman saçlar dikleşir. Görüntü olarak hoş durmaz.
 

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir