Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır

 Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır 

 
Bu yazımızda sizlere saç bakımı evde nasıl yapılır sorusuna cevap niteliğinde kısa ama öz makale hazırladım. Evde saç bakımı nasıl yapılır sorusuna aslında cevap vermek oldukça basit işlemler dizisidir. Bunun için yapmanız gereken sadece gerekli malzemeleri temin edip, ev ortamında bunları hazırlayıp saçınıza uygulamak içinde biraz zaman ayırmanız yeterlidir. Saç bakımı evde nasıl yapılır diye araştıracak olursanız eğer burada okuyacağınız uygulamaların bir benzerleri ile karşılaşacaksınız.
 
 
Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır
 

Zeytinyağı ile Saç Maskesi

 
     ·         5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
     ·         2 tane yumurta
     ·         Saçınızı kapatmak için bone
 

Zeytinyağı ile Saç Maskesi Hazırlanışı

 
Saç bakımı evde nasıl yapılır sorusuna ilk maske tarifimiz; önceden temin ettiğiniz zeytinyağını ve yumurtayı bir kapta iyice karıştırdıktan sonra fırça veya parmak uçlarınız ile saç diplerinden başlayarak saçınıza uygulayın. Boneyi taktıktan sonra yaklaşık 30 dk kadar bekleyin ve sonradan ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Farkı hemen hemen ilk kullanımdan itibaren göreceksiniz. Saç Bakımı konusunda daha farklı yazılara da ulaşabilirsiniz.
 

Zeytinyağı ve Ballı Saç Bakım Maskesi

 
·         3 yemek kaşığı zeytinyağı
·         2 yemek kaşığı bal
·         Bone
 
 
Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır
 

Zeytinyağı ve Ballı Saç Bakım Maskesi Hazırlanışı

 
Bir önceki maskede uygulanan işlemlerin aynılarını bu maske içinde yapın. Sonucu daha ilk kullanımdan itibaren göreceksiniz.
 

Parlak Saçlar İçin Saç Maskesi

 
·         Bir su bardağı portakal suyu. 
·         Bir yemek kaşığı bal
 

 

Portakal suyunu ve balı bir kapta karıştırın. Saçınızı bir kez şampuanla yıkadıktan sonra elde ettiğiniz karışımı sürün ve 30 dakika bekledikten sonra tekrardan yıkayın. Evde saç bakımı
 

 

 

 

 

 

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir