Permalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Permalı saç bakımı

saçı düz veya hafif dalgalı olup da dalgalı saç modeli isteyip de permalı saç modeline geçen kadınları ilgilendiren saç bakımı olduğunuz permalı saç bakımı başlığından da anlamışsınızdır.
 

 

Permalı Saç Bakımı
Permalı Saç Bakımı

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 Permalı Saça Şekil Verme

 
Permalı saç modeline geçmek ve bu permaların uzunca süre kalıcı olması aslına bakarsanız saçlarınıza perma yaptırdığınızda kullanılan permalı saç için üretilmiş ve o esnada kullanılan kimyasallara bağlı. Elbette ki saçınıza bir tür kimyasal işlem uygulanacak ve bu kullanılan kimyasalların saçınızı kurutma ve yıpratma tehlikesi ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz bir durum. Bu noktada permalı saç nasıl kullanılır veya permalı saçın bakımı konusu son derece önem taşır hale gelir. Permalı saça bakım işlemleri de diğer saç modelleri gibi kendine özgü bakım yöntemleri içermektedir. Permalı saça bakım için yapılması gereken işlemlerin en başında kullanılan kimyasallardan kaynaklı saç kuruması ve saç yıpranmasına karşı olmalıdır.
 
 

Permalı Saç Nasıl Yapılır

 
 
Permalı saçlara bakım konusu yukarıda da dediğimiz gibi asıl amacı yıpranmaya  ve kurumaya karşı olduğunu belirtmiştik. Bunun için uygulanabilecek nemlendirme işlemleri ve saç bakımı işlemleri uygulanması gerektiğini belirttik. Permalı saç bakımı yaparken nemlendirme için doğal saç bakımı işlemlerinde kullanılan yağlar, bakım için ise permalı saçlar için şampuan ürünleri kullanılması gerekir. Bu ürünleri ve yağları eczanelerden ve bitkisel saç ürünleri satan yerlerden özellikle temin edebilirsiniz.
 
Permalı saçlar için şampuan alırken içerisinde özellikle shea yağı ve B vitamini olmasına özen gösterin. Bunlar saçınızın kurumasını ve yıpranmasını ya engelleyecek ya da yıpranmış ve kurumuş olan saçınızın eski haline dönmesine olanak sağlayacaktır. Permalı saçlar için şampuan aldınız ve kullanmaya başladığınızda bu şampuanı
haftada 2-3 kereden fazla kullanmayın ki saçınıza bakım yapayım derken daha fazla kurutup yıpratmayın.
 

Permalı Saçlar İçin Hangi Şampuan Kullanılır

Permalı Saçlar İçin Hangi Şampuan Kullanılır
 
Permalı saçlar için bakım ürünleri olan sıcak yağ bakımı saçınızın hem kurumasını hem de yıpranmasını engellerler. Permalı saç bakımı için sıcak yağ bakımı yapmak ise son derece kolay bir işlemdir. Saçınıza yetecek kadar göz kararı temin ettiğiniz zeytinyağı, kanola yağı veya badem yağını kaynamış suyun içinde başka bir kabın içerisinde içerideki yağın ısınmasına kadar bekletin. Yağı direkt ateşle temas ettirmiyoruz, bunun sebebi ise yağın çok kaynar olmasına gerek yok ve saçınıza zarar vermemesi için. Hafiften ılınması yeterli. Ilınmış olan yağı parmak uçlarınız ile saç ve saç diplerinize yumuşak hareketlerle sürün.
Başınızı ve saçlarınızı örtecek şekilde başınıza havlu veya bone takarak yaklaşık olarak 1 saat bekleyin ki saç dipleriniz ve saçınız kullandığınız yağı emsin. Bir saatin sonunda saçınızı ve saç diplerinizi ılık su ile permalı
saçlar için şampuan ile yıkayınız. Bu uygulamayı saçınızın yıprandığını veya kuruduğunu hissettiğiniz zaman uygulayın.
 
Permalı saç bakımı başlıklı bu yazımızda sizlere dalgalandırmak için perma yapılan saçlardaki permalı saça nasıl bakım yapmak gerekir sorusuna cevap niteliğinde kullanabileceğiniz saç bakımı yağları ve özellikle üretilmiş şampuanlarla nasıl saç bakımı yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirmeye çalıştık. Dalgalandırmak için kimyasal uygulanmış saçlarınızda permalı saç bakımı işlemleri yazımızda da dediğimiz gibi son derece kolay olan işlemlerdir.
Permalı saç bakımı haricinde merak edebileceğiniz saç bakımı ile ilgili farklı yazılarımıza aşağıdaki renkli yazıların üzerine gelip tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
* Saç Bakımı İçin Yağlar

One comment

  1. Arkadaş perma saçlara çok zarar veriyor ya. İnce birde saçlarım yanıyor. Katkısız keratin kullanıyorum çareyi bunda buldum çok para ama ne yapayım başka birşey iyi gelmiyor 🙁

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir