Makyaja Başlarken

Makyaja Başlarken  

Kadınlar makyajı sadece güzellik için değil çoğu zaman kendilerini daha iyi hissetmek için yapıyor. Peki makyaja başlarken öncelikle nelere dikkat etmeliyiz, neler yapmalıyız.
 
Makyaja Başlarken Neler Yapılmalı
 
 
** Makyajınızı nemlendirilmiş ve temizlenmiş bir cilt üzerine yapmalısınız. Bunun için tonik veya kremler kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kreminizi makyaja başlamadan en az 1 saat önce sürmelisiniz. Çünkü eğer kremden hemen sonra makyaja başlarsanız
cildiniz kremle birlikte makyajınızı da emecektir. Bu da cildinizde parça parça görüntülere sebep olabilir.   

 Saç Bakımı ve makyaj 

Kozmetik bakım sadece makyajla bitmiyor. Saç bakımınızı da özen göstermelisiniz elbette. Saçınıza yapacağınız bakımı ve kullanacağınız spreyleri makyajdan önce yapın. Böylelikle sonradan süreceğiniz
jöle veya sprey gibi şeyler makyajınıza bulaşmamış olur.
 
** Makyaj ve kıyafet bir bütündür. Bundan dolayı dışarı çıkarken ne giyeceğinize önceden karar verin ve kıyafetinize göre makyaj yapın ki kıyafet ve makyajınız uyumlu olsun.
 
Makyaja Başlarken
 

Fondöten Seçerken  

Fondöten seçerken dikkate edilmesi gereken en önemli
nokta kendi cilt renginizi bilmenizdir. Kozmetik mağazalarındaki veya reyonlarındaki ışıklara aldanmayın. Buralardaki ışık miktarı cildi daha soluk gösterir. Cilt renginizi belirlemek için en kolay yöntem gün ışığında tespit etmektir.

 

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir