Kırmızı Sivilce Lekeleri | Kırmızı Sivilce Lekelerinin Çaresi

Kırmızı Sivilce Lekeleri  

Kırmızı Sivilce Lekeleri Nedir? 

 
Melanin pigmentleri ciltte renk dengesini ayarlarlar. Kırmızı sivilce lekeleri de bu pigmentlerde oluşan hasarlardan kaynaklanır. Kırmızı lekelerin asıl nedeni ciltteki kan
damarlarının gereğinden fazla genişleyerek o damarlardan yüzeye gereğinden
fazla kan gitmesidir. Gereğinden fazla kan gitmeye devam ettiği sürece kırmızı
sivilce lekeleri de oluşmaya devam ederler.
 
Sivilce lekeleri için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunların içerisinde kimyasal yöntemler de olabilmektedir. Bizim bu yazımızda önereceğimiz yöntem baştan sona bitkisel doğal yöntem içermektedir.
 

Kırmızı Sivilce Lekeleri İçin Maske Tarifleri

 
      
2 tane havucu sıkın. Havucun içine biraz zeytinyağı katmanız kıvamının tutmasına sebep olur. Bu karışımın içerisine gene az olmak üzere kil toprak ilave edin. Günde 2 kez olmak üzere elde ettiğiniz karışımı kırmızı lekelerin üzerine sürüp yaklaşık 30 dk bekledikten sonra temizleyin.
   
Birer adet limon ve elmayı sıkarak sularını karıştırın. Yine bir önceki tarifte olduğu gibi kıvamını katılaştırmak için zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Karışımın kıvamı krem kıvamında olmalı. Karışımı daha sonradan cezve yardımı ile ısıtın. Soğuduktan sonra sivilce lekelerinin üzerine yumuşak hareketlerle sürün. Yaklaşık 30 dk bekledikten sonra yüzünüzdeki maskeyi temizleyebilirsiniz. Sivilce lekesi maskesini günde 1 kez uygulayabilirsiniz. 

 

Bu yazımızda size kırmızı sivilce lekeleri için 2 tane maske önerimiz oldu. Eğer sivilce izleri için maske tarifleri de okumak isterseniz ilgili yazının üzerine tıklayarak  Sivilce İzleri İçin Maske tariflerine ulaşabilirsiniz. Sizlerde evinizde kendi kendinize sivilceleriniz ile mücadele edebilrisiniz. Ancak kaş yapayım derken göz çıkarmamak deyimindeki gibi zarar görmemek için çok dikkatli olmalısınız. Aldığınız gıdalara da bir o kadar özenli olmalısınız. 

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir