Kil Maskesi Uygulaması

Kil Maskesi Uygulaması 

Kil Maskesi Uygulaması
Eski zamanlarda kozmetik ürünleri yokken insanlığın en büyük temizlenme aracı killermiş. Günümüzde son zamanlarda tekrardan gündeme gelen kil ile bakım ve güzellik hakkında bizde sizlere bildiklerimizi paylaşmak istedik.
Cilt bakımı için doğal maddeler içinde kil en başlarda gelir. Kil bazen tek başına bazen de diğer maddelerle karıştırılarak kullanılır. Başlıca faydalarının başında
* cilt temizlemesi
* toksinleri atması
* cilt sıkılaştırması
* cilt beslemesi  olarak sıralanabilir. Fiyat ve yaptığı faydaları göz önüne alacak olursak fiyatı çok hesaplıdır. Kullanımı ise son derece basittir.
Kilin içeriği ise sulandırılmış alüminyum silikadır. İçerisinde Demir oksit, tuzlar, kalsiyum ve oligo gibi elementler vardır. Eskilerden beri Hititler, Sümerler, Çinliler, Yunanlılar, Romalılar ve Hintliler kilin bu özelliklerini bilip kullanmışlardır. Kil çok iyi bir antiseptiktir. Cildin en derin tabakalarına kadar nüfuz edebilir. Kil, cildin içindeki sıvı mekanizmasını düzenlemek gibi bir etkisi vardır. Bu sayede cildin yenilenmesin sağlar. Tüm bu etkileri yaparken alerjik reaksiyona sebebiyet vermez.

Beyaz kil ;

normal ve karma ciltler için tercih edilir. Yeşil kil daha güçlü olduğu için yağlı ciltlerde kullanılması tavsiye edilir.Kil maskesi haftada en birkaç kez uygulanmalıdır. Ortalama 15-20 dakika sonra çıkartılmalıdır. ( cildin çekildiği hissedilince ). Kil maskesini uygularken göz ve çevresinden uzak tutun. Temizlerken ılık suyla veya gül suyu ile temizleyin.  

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir