Keratin Saç Bakımı | Keratin Saç Bakımı Faydaları

Keratin Saç Bakımı

Saç bakımı ile ilgili olan bu yazıda öncelikle keratin nedir sorusunu cevaplayacağız. Bu cevabı verdikten sonra keratinin saça faydaları, keratin faydaları, keratin saça faydaları ve  keratin saç bakımı ile ilgili merak edilen noktalara özet bir şekilde açıklık kazandıracağız. Keratin bakımı zararları var mıdır? sorusuna ise verilecek en doğru cevap hayır yoktur. Çünki içeriği bakımından saç ile aynı içeriğe sahip olan keratin saçın yapı taşıdır. Keratin bakımı yaptıranlar, eğer ki doğru uygulama yapıldı ise mutlaka memnun kalırlar.

Keratin nedir

Keratin; deride, saçta, tırnaklarda ve dişlerde yer alır. Çoğu zaman saçlardaki keratin kimyasal maddelere ve saça uygulanan ısılar sonucunda ciddi zararlar görebiliyorlar. Bu zararlar nelerdir diye bir bakacak olursak eğer, saçların donuklaşması, saçların uç bölgelerinizin tabiri caiz ise birbirine karışık sarmal olarak dolanması, saç renginin donuklaşması gibi dışarıdan çirkin normalde de sağlıksız bir yapı haline gelmesidir.
Keratin saç bakımında kullanılmak üzere hazırlanan keratin hayvanların yünlerinden elde edilen organik bir yapıya sahiptir. Keratin in kullanılmasından sonra saçlarda belirgin ölçüde canlılık, doğal bakım ve dışarından bakımlı bir yapı gözükür. Keratin ile saç düzleştirme uygulamasından sonra saçla da; parlaklık ve düz bir görünümün yanı sıra dış etkenlere karşı dayanıklı ve aynı zamanda sağlıklı ve dolgun bir yapıya kavuşur. 

Keratin Saç Bakımı

Keratinin Saça Faydaları
Keratinin Saça Faydaları
Keratin saç bakımı, an geçmiyor ki kadınların yıpranmış saçlarını bakımlı hale getirip güçlendirmek için bu saç bakımı işlemine başvurmuyor olsun. Keratin saç bakımı yaptırmak, sadece saç bakımı için değil aynı zamanda saçların parlak, güçlü, ışıltılı olması ile birlikte kıvırcık saç modellerini sevmeyen kadınlar için de bir can simidi niteliğindedir.
 
Yok, saçınızın kıvırcık değil de dümdüz saçlar istiyorsanız keratin saç bakımı tam da sizin istediğiniz gibi saçınız için en ideal saç bakımı yöntemi olabilir. Gelişmiş ülkelerdeki artık birçok kuaför ve saç bakım salonları keratin saç bakımını kıvırcık olan saçları düzleştirme için yükselen bir yönelimle kullanıyorlar. Keratin saç bakımı, saçları sadece düzleştirmek için değil saçların daha bakımlı ve sağlıklı görünmesi ve kıvırcık olan saçların daha rahat düzene girmesi için de kullanılmaktadır. Doğal keratin bakım ürünleri için kuaförünüze veya ürün satışı alanında uzman kişilere danışmanızı tavsiye ederiz. 

Keratin Bakımı Zararları var mıdır?

Gelişmiş ülkelerde, özellikle Amerika kıtasında keratin saç bakımı, saç düzleştirme uygulamaları yapan pek çok merkezinde şu an kullanılan en saygın uygulamadır.
 
Ama, buna karşın sonuçta kimyasal bir işlem ve bu kimyasalların da belli bir değerde olması şart. Saygın bilimsel dergilerin belirttiği üzere güvenilirlik sınırında uygun bulunan değer; %0,2 den 10 kat fazla alkolde ve suda çözünen formaldehit içermektedir. Bundan dolayı keratin bakımı zararları sorusuna verilecek şu an itibari ile en doğru cevap içeriğindeki formaldehit oranının %0,2 den daha az olmasıdır. En iyi keratin markaları için ise bizden isim beklemeyin lütfen. Çünkü burada reklam yapmak istemiyoruz. Bunun için sizin güven duyduğunuz kuaförünüze danışabilirsiniz. 

Keratin Bakımı

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Keratin saç bakımı, saç alanında saç uzmanı çalıştıran özel saç bakım merkezlerinde uygulanmalıdır. Saç uzmanı uygulama öncesi saçınızın durumunu analiz ederek gerekli ayarlamaları yapıp size de bu konuda bilgi vermelidir. Uygulama sonrası saçınız gereğinden fazla düz olabilir. Ancak zamanlar doğal kendini bırakma olarak söyleyebileceğimiz olgu meydana gelerek saçınız doğal düzlüğüne kavuşur. Keratin bakım seti ile de yapabileceğiniz bakımlarınızın ardından olumlu sonuçlar almanız kuvvetle muhtemeldir. 

Keratin Saç Bakımından Sonra Neler Yapılmalı

Keratin saç bakımı işleminden sonraki 72 saat içinde saçınızı yıkamayın. Yine bu 72 saat içinde saçınıza herhangi bir toka takmayın, atkuyruğu veya saç bandı ile toplamayın. Yine 72 saatten sonra saç bakımı uygulamasının etkisini yükseltmek için özel olarak üretilmiş saç bakımı şampuanı ve akabinde arındırıcı olan saç bakımı ürünlerini kullanın.

Keratinin Saça Faydaları

Şöyle bir baktığımızda kalıcı saç düzleştirme için kullanılan ürünler ve uygulamalar, genellikle saçlara zarar veren kimyasallarla yapılır. Ama keratin saç bakımı uygulamasında içerisinde zararlı kimyasal olmamasından dolayı saçlara zarar vermez, tam aksine saçları besler ve güçlendirir. Eğer ki saçınızda eskiden kalma saç boyası gibi kimyasal bir ürün kalmış ise dahi keratin saç bakımı saçlarınız için son derece faydalıdır. 
Bu yazımızda sizlere keratinin saça faydaları, keratin faydaları, keratin saça faydaları ve  keratin saç bakımı konusunda bilgiler vermeyi amaçladık. Saç bakımı konusunda merak ettiğiniz diğer konular için sitemizin başka yazılarını okuyabilirsiniz. Eğer sizlerinde destek olmak istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler olur ise yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. 
Keratin Saç Bakımı konusunda internet üzerinden bir çok arama yapabilirsiniz. En çok merak edilen konuları şöyle bir sıraladığımızda karşımıza bunlar çıkmaktadır. Keratin bakımı zararları var mıdır? Keratin bakımı yaptıranlar memnun mu? En iyi keratin markaları hangileridir ? Natura keratin markası nasıldır ? Keratin bakım seti nasıl uygulanır? Doğal keratin nasıl temin edilir? Keratin bakım ürünleri nerelerde bulunur  tarzında soruların karşımıza çıktığını görüyoruz.   

2 comments

  1. Yıpranmış ve kırık saçlarım için ben kendim evde keratin yüklemesi ve argan bakım yaptım. muhteşem oldu. saçlarım yeniden dirildi. güçlü, parlak ve hacimli oldular. çok mutluyum, herkese tavsiye ederim. fakat kuaförlerde olanlar kımyasal içeriyor. siz mutlaka Katkısız Keratin yükleyin. Yoksa bir faydası olmaz. Yine katkısız arganla da saçı besleyin ve parlatın, bir kat daha iyi oluyor.

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir