Gece Makyajının Püf Noktaları

Gece Makyajının Püf Noktaları 

Gece makyajı gündüz makyajından nispeten farklılıklar gösterir. Gündüz makyajına göre daha belirgin olmalı ama çok da aşırı olmamalı.
 
Her şeyden önce makyajı yapacağınız ortamın ışığı yeterli düzeyde olmalı. Yetersiz ışıkta hatalı makyaj yapma ihtimaliniz artar.
Şimdi gelelim gece makyajını nasıl yapacağınıza. Öncelikle cildinizi temizleyip nemlendirmelisiniz. Ardından fondöten sürme işlemine geçebilirsiniz. Fondöteninizi cildinize nemlendirilmiş sünger yardımı
ile sürün. Dikkat etmeniz gereken nokta saç dipleriniz ile yüzünüzün birleştiği noktanın renk farklarının olmamasıdır. Fondöteni bu birleşim noktalarına ufak dokunuşlarla iyice yayın.
Gece Makyajı Nasıl Yapılır
Eğer fondötenden sonra pudra sürecekseniz kullanacağınız
pudra şeffaf olmalı. Yok eğer tek başına pudra kullanacaksanız ten renginiz ile uyumlu olsun. Ve bu pudrayı büyük pudra fırçası ile ince bir tabaka şeklinde sürün.

Gözler için gece makyajı

Gözleriniz küçük ve siz küçük gözlerinizi büyük göstermek
istiyorsanız üst kirpiğinizin dibine göz kalemi yardımı ile ince kahverengi veya siyah hat çekin. Alt kirpiklerinizin diplerine de aynı renklerle ince bir hat çekin. Sonra alta çizdiğiniz hattın çizgilerini silikleştirmek için pamuklu
çubuk yardımı ile silikleştirin.
Eğer gözleriniz birbirine yakınsa gözünüzün şakak tarafındaki kesimini diğer tarafta kullandığınızdan daha koyu bir far ile belirginleştirin.
Eğer gözleriniz birbirinden çok ayrıksa, gözünüzün üst kısmını kaşınıza kadar koyu bir farla gölgeleyin.   

Gece Makyajında Allık Kullanımı

Gece Makyajı

Gece makyajında kullanacağınız allığın rengi biraz daha koyu olmalı. Eğer yüzünüz yuvarlak ise ince göstermek için elmacık
kemiklerinizin altından şakaklarınıza doğru ve dahi şakaklarınıza sürün.

Eğer yüzünüz köşeli yani sert hatlara sahipseniz elmacık
kemiklerinizin üstüne ve çenenizin yan taraflarınıza allık sürün. Böylelikle ifadeniz daha yumuşak bir hal alır.

Gece Makyajında Dudaklar

Eğer ince dudaklı iseniz fondöten sürdükten sonra dudaklarınızın bitim yerine kemik renginde kalem ile hafif çerçeve çizin. Bu çizdiğiniz çerçevenin hatlarını yumuşatmak için parmak uçlarınız ile dağıtarak
hattın sınırlarını belirginsizleştirin. Sonra dudak kalemi yardımı ile çerçevenizi çizin. Çerçevenin
içini makyajınıza uygun bir ruj rengi ile rujunuzu sürün. Eğer dudaklarınız ince ise açık renk ruj kullanırsanız dudaklarınız dolgun, dudaklarınız kalın ise koyu renk ruj kullanın. Böylelikle dudaklarınız ince bir görünüme sahip olacaktır.

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir