Boyalı Saç Bakımı | Boyalı Saç Bakımı Hakkında Merak Ettikleriniz

 Boyalı Saç Bakımı Hakkında Merak Ettikleriniz

Saç boyatmak güzelde, ondan sonrası sıkıntı diyenler için bu yazımız… Boyalı saç bakımı diğer saç bakımı detayları gibi kendi başına d

                                                                                                   Boyalı Saç Bakımı Önerileri

ikkat ve özen gösterilmesi gereken bir nokta. Bu yazımızda sizler için boyalı saç bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap ararken boyalı saç bakımı konusunda sizlerden en çok gelen sorularında cevaplarını vermeye çalıştık. Soru ve görüşlerinizi yorum bölümüne yazarsanız
seviniriz.

 
Hayatının bir döneminde saçını boyamayan hemen hemen yok
gibi… Oysa iş sadece boya yapmakla kalmıyor, sonrasında boyalı saça gerekli özeni göstermek gerekiyor. İşte boyalı saçların bakımıyla ilgili başlıca soruların yanıtları…
                              Boyalı Saç Bakımı
 

Boyanırken saç temiz mi yoksa kirli mi olmalı? 

Saçınızın temiz ya da kirli olması farketmez. Her iki durumda da iyi sonuç alabilirsiniz. Ancak boya yapmadan önce saçınızda jöle, biryantin, sprey, köpük gibi saç şekillendiricileri varsa fırça yardımıyla temizlemelisiniz. Çünkü şekillendiriciler saça yeterli miktarda boyanın nüfuz etmesini engeller.
Boyanın kalıcılığı kısa süreli olur.
 

Saç boyası saçı döker mi?

Boya, saçı dökmez. Mevsim değişikliği, fizyolojik rahatsızlıklar, düzensiz beslenme gibi koşullar saçın dökülmesine neden olur.
 

Cilde bulaşan boyalar nasıl temizlenir?

Saç boyasını uygulamaya başlamadan önce saç diplerine nemlendirici krem uygulanabilir. Bekleme süresi sonunda saçlar yıkanmadan önce veya yıkandıktan sonra nemli bir pamukla boyanın ciltten temizlenmesi kolaylaşır. Nemlendirici krem uygulaması unutulursa, sabunlu bir bez ya da pamuklu yardımı ile boya temizlenebilir.
 

Kaş ve kirpik boyanabilir mi?

Kaş ve kirpikler hiçbir boya ile boyanmaz. Eğer kaşlarınızı boyamak istiyorsanız, özel olarak hazırlanmış kaş- kirpik boyalarını kullanın.
 

Boya ne kadar zamanda uygulanmalı?

 
Saç, ayda yaklaşık 1 cm uzar. 4 ila 5 hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.
 

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır
 
 

Kına olanlar boya yapabilir mi?

 
Kına saçı kaplar ve saç üzerinde bir tabaka oluşturur. Kınayı saçtan çıkarmak ise mümkün değildir. Bu nedenle saçınızda kına varsa saç
boyası kullanmayın.
 

Saç renginin daha belirgin olması için saç boyasından fazla oksidasyon kremi kullanılırsa ne olur? 

Boya kutusunun içindeki reçetede yazılan miktar ve oranlar en sağlıklı sonucu almak için idealdir. Bu nedenle farklı bir karışım tavsiye edilmez.
 

Renk seçerken nelere dikkat etmeli?

Saçı renklendirmeden önce istenen sonuca ulaşmak için elde edilmek istenen rengin çok iyi saptanması gerekir. Renk saptaması yaparken daha önce boyanmamış saçlar için; saçlarda beyaz yoksa veya azsa, doğal renginden bir ton açık renk seçilmelidir. Daha önce boyanmış saçlar aynı renge veya koyu renge boyanabilir. Ancak boyalı saçları olduğundan daha açık renge boyamadan önce dekolore (saçın rengini açma) işleminin uygulanması gerekir. Bu şekilde arzulanan saç elde edilmiş olunur.

4 comments

  1. Schwarzkopf bonacure color freeze ürünleri saça uygulanan boyanının ömrünü %60 daha fazla koruyor. Ayrıca renk kalitesinide bu kadar koruyor. Bu ürünler sadece yetkili kuaförlerde satılmaktadır. İnternet üzerinde birçok sitede bu ürünlerin sahteleri satılmaktadır. Ben Saç Reyonundan alışveriş yapıyorum. Orjinal ürünler satmaktalar. İhtiyacı olan sacreyonu.com'u Ziyaret edebilir ve güvenle alışvariş yapabilir

  2. evet bende sacreyonu.com dan alışveriş yapıyorum. alışverişlerde puan sistemi var yüzde 10 indirim den yararlanabiliyorsunuz. Türkiyenin bence en iyi profesyonel saç bakım sitesi.

  3. sacreyonu.com dan densifique serum aldım fiyatı kuaför fiyatının neredeyse yarısıydı önce tereddüt ettim ama ürün elime geçtiğinde paketini ilk gördüğümde orjinal olduğunu anladım. çok ciddi ve profesyonel çalışan bir firma. teşekkürler saç reyonu.

  4. Ben nashi argan ürünlerini kullanmaktayım ve bu ürünleri sacreyonu.com dan temin etmekteyim. Orjinal ürünlerin satışını yapmaktalar ve en geç 3 günde teslimatını sağlıyorlar. Son siparişimde benim hatamdan kaynaklı bir problem olmuştu çok kısa sürede problemin çözmünde epey çaba sarfeden gürhan beye buradan teşekkür etmek istedim.

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir