Beyaz Kil Maskesi | Kil Maskesi Faydaları

Beyaz Kil Maskesi 

Beyaz kil maskesi, cilt bakımı için en faydalı kozmetik ve güzellik ürünlerinin başında gelir. Temin etmesi de çok kolay olan beyaz kil maskesini aktarlardan veya eczanelerden temin edebilirsiniz. Fiyat olarak da oldukça hesaplı olduğunu belirtmek isteriz.

Beyaz Kil Maskesi
Günlük koşturmaca, stresli hayat, düzensiz beslenme
alışkanlıkları gibi cildimize zarar verici olabilecek bazı dış etmenler cilt yapısına zarar verir. Sivilceler, cilt lekeleri ve hatta çoğunlukla siyah noktalar olarak bu zararlar ortaya çıkar. Tüm bunları göz önüne aldığımızda kadın erkek fark etmeksizin cilt bakımına özen göstermesi ve cildini temiz tutması gerekir. Elbetteki bir yandan cilt bakımını yaparken diğer yandan da fiyat olarak hesaplı olan yöntemlerin tercih edilmesi ekonomi açısından da önemli olduğunu söylememe gerek yok sanırım. İşte tüm tüm bu hususları göz önüne
aldığımızda beyaz kil maskesi sanki tüm bu cilt bakın sorunlarına tam çözüm
gibi görünmektedir. Sivilce izleri için maske veya Beyaz kil maskesi aktarlardan veya özellikle bitkisel ve doğal ürünlerin satışını yapan eczanelerden temin edebilirsiniz.
 
Bugün hangi güzellik uzmanı ile konuşsanız genelde ürünlerinin ana maddesinin size kil olduğunu söyleyecektir. Ancak burada önemli olan nokta kilin hangi renkte olduğudur. Çünkü her cilt tipine her kil uygun değildir. Şöyle bir bakarsak kil uygulamaları eğer her gün cilde uygulanmadığı sürece zararı olmaz. Tam aksine oldukça da faydalıdır.
 

 Beyaz Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygulanır?

 
Beyaz kil maskesi yapısı gereği çoğunlukla yağlı cilt tiplerinde uygulanmalıdır. Yağlı ciltler siyah nokta ve sivilce oluşumu açısından oldukça müsaittir. Beyaz kil maskesi de siyah noktalar ve sivilcelerin geçirilmesi noktasında oldukça etkilidirler.
 
 
Beyaz Kil Maskesinin Uygulanışı
 
 

 Beyaz Kil Maskesi Faydaları Nelerdir?

 
   *  Ciltte yağ oranını düşürür
   *  Cilt yüzeyindeki gözenekleri açar
   *  Cilt içindeki zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar
   *  Cilde sağlıklı bir görünüm katar
 

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Uygulanır? 

Beyaz kili yüzünüze uygularken göz çevresinde oldukça dikkatli olun. Gözlerinizle temas ettirmeyin. Kil maskesi, ince cilt yapısına sahip oldukları için dudaklarınıza da temas ettirmeyin. Sivilce lekeleri için maske için de kafanıza sorular takılabilir. Bu soruların cevaplarını da sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Beyaz Kil maskesini cildinize uyguladıktan sonra kuruyana kadar bekleyin. Havanın sıcaklık ve nem oranına göre beyaz kilin yüzünüzde kuruması zaman alabilir, dert etmeyin. Beyaz kil maskesi yüzünüzde tamamen kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. İşlem bu kadar basit. Bu uygulamayı haftada bir den fazla yapmanız tavsiye edilmez. 

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir