Argan Yağı ile Saç Bakımı | Argan Yağı Saç Bakımı Faydaları

 Argan Yağı ile Saç Bakımı

           Argan Yağı Faydaları

Saç ve cilt bakımı denince akan sular duruyor maalesef. Gün geçmiyor ki yeni bir yöntem veya doğal yada diğer adı ile bitkisel yöntem çıkmasın. Bu yazımızda sizlere özellikle Ortadoğu ve arap ülke kadınlarının çok sık başvurduğu bitkisel saç bakım yöntemi olan Argan Yağı ile saç bakımı bilgileri paylaşacağız.

 

Argan Yağı Faydaları

 
Argan yağının en büyük özelliği saçın ana maddesi olan keratin miktarını arttırıcı özelliğinden dolayı saçların daha bakımlı ve köklerinin beslenmesine yardımcı olmasıdır.
 
Argan yağı ile Saç bakımı yapılması esnasında el ile saçlarınıza argan yağını mümkün olduğunda saç diplerine yedirecek şekilde yavaş
ovalama hareketleri ile yedirin.
 
 
Saçınıza masaj şeklinde yağı sürdükten sonra saç tellerine de sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi için yumuşak bir fırça veya tarak ile tarayın.
 
Argan Yağı İle Saç Bakımı
 
Saçınıza ve saç diplerinize iyice yedirdikten sonra saçınızı hafif ılık bir havlu ile sararak yaklaşık 1 saat boyunca sarılı kalmasını sağlayın.
 
En son olarak da saçınızı bol su ile iyice durulayın. Kurulamayı asla ihmal etmeyin. Bu basit işlemden sonra saçınız daha parlak, daha esnek ve daha canlı olacaktır. Düzenli aralıklarla argan yağı ile saç bakımı işlemlerini tekrarlarsanız saçlarınız için güzel ve bakımlı bir görüntü elde edersiniz.

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir