Aktardan Doğal Cilt Kremi

 Aktardan Doğal Cilt Kremi

              Nesime Ergönen – Dedesi ve babası gibi kendisi de “aktar” olan Ayhan Aktar, sedef hastalığından cilt problemlerine kadar çeşitli hastalık ve sorunların tedavisi için yüzde 100 bitkisel ürünler imal ediyor.           AA muhabirinin görüştüğü Aktar, bugün aktarlık mesleğinin işin erbabı kişilerin elinden çıkarak, daha çok dertlerine bitkisel şifa arayanları sömürmeye çalışan ve uzmanlığı olmadığı halde bilgiçlik taslayan kişilerin elinde amacı dışında kullanıldığını öne sürdü.            Aktar, derin ve köklü bir geçmişi olan bitkilerle hastalıklardan korunma ve aktarlık mesleğinin hafife alınmaması ve amacından saptırılmaması gerektiğini kaydetti.

           Ayhan Aktar, “Her derde deva” diyerek satılan bazı bitkilerin bilinçsiz ve aşırı kullanımının tedavi etmek bir yana ölümle sonuçlanabilecek çeşitli sağlık sorunlarına yol açabileceği uyarısında bulundu.

           Doğallıkla bilimsellik birleştiğinde reel sağlıklı yaşam ve hastalıktan kurtulma çareleri adına hızlı etkili ve güvenli terkiplerin ortaya çıktığını vurgulayan

 

Aktar, şunları söyledi:

           “Dedem, Burdur’un Karamanlı ilçesinde aktarlık mesleğiyle meşgul olduğundan Aktar soyadını almış. Bu meslek dedem Ömer Aktar’dan babam Hasan Aktar’a geçmiş. Ben de aktarlık mesleğini babamdan devraldım. Kendimi mesleğime adadım ve severek yaptığım işimi her gün geliştirmek adına çalışmalar yapmaktayım. Tedavi ve sağlıklı yaşam formülümde ilk etapta bitkiler değil, doğal yaşamdan alınmış bitkilerden elde edilen soğuk pres yağlar, aromatik sular ile yağları, fernente ürünler, canlı organizmadan elde edilen ürünler yer alıyor. Gerek hava kirliliği, gerek stres, gerekse yoğun tempo ve hızla geçen yılların en büyük zararı vücudumuzun kılıf ve koruyucusu olan cildimize verdiğinden hareketle yüzde 100 doğal içerik kullanarak ortaya çıkardığım ilk cilt kremini dünyanın beğenisine sundum. “

             Bu kreminin aynı zamanda her sorun için ayrı ürün polemiği ve bilgi kirliliğine son vermek amacıyla hazırlandığına işaret eden Aktar, dünyada ilk kez çoklu sorunların tekil çözümü olarak ortaya çıkan ürünün 17 senelik çalışma ve çok merkezli 67 hasta denemesi sonucu ortaya çıktığını kaydetti.

            Aktar, kremin, sivilce, çatlak, güneş lekesi, doğum lekesi, çillenme, kırışıklık, göz altı morluğu gibi çoklu tedavisel özelliklere haiz tek ürün olduğunu ve Türkiye’de hatta dünyada tamamen bitkisel ilk cilt kremi olduğunu öne sürdü.

                -100’E YAKIN ÜRÜN-

 

            –BAZI BİTKİLERİN ÖZELLİKLERİ

 

              Şifalı bitkiler hakkında da bilgi veren Aktar, E vitamini yönünde çok zengin olan vişne çekirdeğinin özellikle cilde çok faydalı olduğunu, cildi gençleştirdiğini kaydetti.

            Meyan kökünün şekerden 50 kat daha fazla tatlandırıcı özelliği bulunduğunu, ancak glukoz içermediğini anlatan Aktar, en çok bitkisel kortizon içeren bitkinin meyan kökü olduğunu söyledi.

              Aktar, en çok akciğer rahatsızlıkları ve alerjik sorunu olanlarda kullanıldığı meyan kökünün ayrıca böbrekleri de çalıştırdığını, deve dikeni tohumunu karaciğeri destekleyici özelliği bulunduğunu, yine alerjik sorunlara karşı da kullanıldığını, yan etkisinin de bulunmadığını vurguladı.

             Hindistan cevizi yağının kalp damarlarını açıcı özelliği bulunduğunu, bunun yanı sıra kremler içinde cildi yumuşatması için de kullanıldığını dile getiren Aktar, “Her bitki yağının farklı kullanımları vardır. Üzüm çekirdeği yağı kanı sulandırır, cildi besler. Defne tohumu yağı, astım hastaları kullanır, nefesi açar. Menengiç Türk kahvesi şekilde pişirilerek içilir, afrodizyak etkisi vardır” diye konuştu.

            Ayhan Aktar, bazı insanların bazı bitkilere karşı alerjik tepkisinin olabileceğine de dikkati çekerek, bunlar araştırılmadan şifalı bitkilerin kullanılmaması gerektiğini kaydetti.
             Cilt Bakımı,Güzellik Kursu,Estetik ve Güzellik,İzmir Güzellik Salonu,Estetik Güzellik,Selulit tedavi Ankara Güzellik Merkezleri,Cilt Bakım,Güzellik,Makyaj,Cilt Bakımı

Doğal Cilt Kremi,Cilt Kremi,Aktardan Cilt Kremi Haberi

             Alternatif tıpta kullanılan bitkilerin zaman içerisinde tedavi edici özelliğinin bariz şekilde anlaşıldığını vurgulayan Aktar, özellikle son teknolojik imkanlarından yararlanılarak bitkilerden elde edilen soğuk pres yağlar, distilasyondan elde adilen yağ ve suları, fernante ürünler, organizmadan elde edilen ürünlerin kısa sürede kişilerin hayat kalitesini artırdığını belirtti.

            Ayhan Aktar, sözlerini şöyle sürdürdü:

           “Ar-Ge çalışmaları sonuçlanmak üzere 100’e yakın ürün var. İlk olarak dünyada bir ilk olan kendi icadımız yüzde 100 bitkisel cilt kremini yaklaşık 1 ay önce Sağlık Bakanlığından onaylı olarak piyasaya çıkardık. İçeriğinde hiçbir şekilde kimyasal bulunmamaktadır ve kutusu dahil hepsi geri dönüşümü olan malzemedir. İçerisinde E vitamini yönünden çok zengin vişne çekirdeği yağı, buğday yağı ile bal mumu kakao yağı, dikenden elde edilen kitre, zeytinyağı, çinko içeren kabak çekirdeği yağı, tedavi edici özelliği bulunan ısırgan tohumu yağı bulunuyor. Tamamen bitkisel yağlar fernante ürünler kullanıldı. Türkiye’de imal edilen bu ürünün içeriği de ülkemizde bulunan bitki ve organizmalardan sağlıyoruz. Yakından çok farklı ürünleri piyasa süreceğiz. Saç kıran ilacı, sedef ve egzamayı yok eden sedef kremi, ağrı kremi, saç bakım yağı ve şampuan ağrı kremi, afrodizyak etkili krem gibi tamamen bitkisel içerikli farklı ürünlerimizi birer birer piyasa süreceğiz. “

             Cilt kreminin şu anda sadece internetten satışının yapıldığını, ilerleyen zamanda bayilik vereceklerini ifade eden Aktar, bayilik için İran, Almanya, Amerika, Finlandiya çok farklı ülkelerden yoğun talep geldiğini, yurt dışına da bayilik vereceklerini belirtti.

              Aktar, online olarak canlı destek hattı da kurduklarını, bu hat aracılığıyla insanlara rahatsızları konusunda yol gösterdiklerini ve şifalı bitkiler hakkında bilgi verdiklerini dile getirdi.

One comment

Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir